Čo možno ešte neviete o hojdacích sieťach.

Autor: zoria

Leto a prázdniny si každý z nás spája s dovolenkou, oddychom a relaxom. Čo by ste povedali na takýto scenár? Je krásne slnečné počasie a Vy relaxujete s dobrou knihou na terase alebo vo Vašej záhrade.V ruke držíte svoj obľúbený drink, nechávate sa pohojdávať jemným vánkom, svet okolo Vás prestáva existovať.

Presne takýto oddych ponúkajú hojdacie siete a závesné kreslá. Hojdaním sa ukľudňujú už malé deti a jemné hojdanie pôsobí blahodárne na našu psychiku aj v dospelosti. Tento druh oddychu je preto dokonalý.

Pre Váš relax Vám ponúkame niekoľko druhov hojdacích sietí a je len na Vás, aby ste si vybrali tú správnu, ktorá bude vyhovovať Vašim podmienkam a očakávaniam.

Nech sa páči, vyberajte s nami...

Brazílske hojdacie siete

Tieto siete sa používali kedysi ako posteľ, preto sú také priestranné a pohodlné. Správne zavesená brazílska sieť je zavesená pútkami asi vo výške hlavy a s rozpätím asi 3 metre. Toto spôsobí prevesenie siete do hlbokého oblúka. Preto si do siete môžete ľahnúť nielen po dĺžke, ale aj diagonálne (na šikmo) tak, že Váš chrbát zostane rovný. Túto techniku ležania používajú Brazílci oddávna a je najzdravšia aj najbezpečnejšia, keďže nehrozí prevrátenie, či vypadnutie zo siete.
Ak predsa len uprednostňujete klasiku, siete s tyčami, prinášame Vám aj tento typ sietí, ktoré sa vyznačujú vysokou stabilitou.

Všetky siete sú ručne tkané a farbené a ich hlavným znakom je vysoká pevnosť látky a závesných lán, ktoré nemožno pri bežnom užívaní roztrhať. Obzvlášť stabilné šitie majú tieto siete v mieste   prechodu na zavesenie, keďže toto je najviac namáhané miesto hojdacej siete. Všetky použité vlákna a farby sú testované na zdravotnú nezávadnosť.

Závesné kreslá

Závesné kreslá Vám ponúkajú jedinečný oddych a pohodlie nielen v exteriéri, ale aj doma v byte. Svojími rozmermi sa môžu stať alternatívou k hojdacej sieti tam, kde na sieť nie je dostatok miesta. Takisto ľudia s menšou pohyblivosťou sa nemusia vzdať jedinečného pocitu jemného hojdania, ak si vyberú závesné kreslo namiesto hojdacej siete. Z kresla sa lepšie vstáva, nakoľko poloha v ňom je bližšia sedeniu ako ležaniu.

Naša ponuka obsahuje:
- jednoduché kreslá, ktorých tvar  je definovaný len hornou rozpernou tyčou a dokážu sa tak výborne prispôsobiť telesným proporciám sediaceho. Tieto kreslá je možné doplniť podnožkou.
- luxusné kreslá s niekoľkými rozpernými tyčami, podhlavníkom a podnožkou, ktoré Vás prekvapia svojou stabilitou a odolnosťou.
- detské kreslá, ktoré sú zmenšenými kópiami kresiel pre dospelých

 

Príslušenstvo

K hojdacím sieťam a závesným kreslám ponúkame závesné prvky na rôzne spôsoby zavesenia, od lán, cez háky až po pružiny. Krásne a praktické sú tiež rôzne stojany na zavesenie sietí a kresiel. Tieto stojany Vás prekvapia svojou stabilitou, prevedením a dizajnovým vzhľadom. Sú vhodné rovnako do exteriéru ako aj do interiéru. Všetky stojany je možné zložiť, čo zjednodušuje ich skladovanie.

 

Údržba

Hojdacie siete, závesné kreslá aj detské produkty je možné prať ručne na 30°C. Po praní aj po daždi je nutné drevené časti sietí dôkladne vysušiť. Skladujte na suchom mieste.